Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’na artık 24 saat erişebilirsiniz

 

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı ile Gigabyte Ltd. arasında önceki gün protokol imzalandı. Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’nın  www.kizilaykktc.org web sitesi, Gigabyte Ltd.’in Datumcenter veri merkezinde yayına alındı. Vatandaşlarımız dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, interneten web sitesi üzerinden Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’nın faaliyetlerini takip edebilecekler. Ayrıca yardım yapmak isteyen kişiler, kurum kuruluşlar buradan Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’na daha hızlı ulaşabilecekler ve site üzerinden üye olabilecekler. Dileyen site üzerinden Gönüllü ol seçeneğinden Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’na gönüllü hizmet vermek için kayıt yaptırabilecekler.

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı, ülkemizin lider bilişim firmalarından Gigabyte Ltd. ile yaptığı protokolde, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’nın Şubeleri arasında Bilişim altyapısı kurulması ve iç iletişimin daha etkin ve hızlı yapılabilmesi için gerekli danışmanlık hizmetlerini de protokol kapsamında alacaklar.

İmza töreninde Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Genel Başkanı Esat ALTAY, GMYK Üyesi Atay ARKAN ve Nihat NALBANTOĞLU bulunurken Gigabyte Ltd. direktörleri Yılmaz KAYGISIZ ve Lisani DENİZ yer aldı.